Najlepsze Przedszkole
w gminie Dopiewo

 

Nabór do Zerówki

Rusza nabór na rok 2019/2020

Jeśli chcesz, żeby Twoje Dziecko uczyło się poprzez zabawę, miało możliwość poszerzania horyzontów w przyjaznej, domowej atmosferze, biorąc udział w szerokiej gamie ...
Czytaj wiecej

Jeśli chcesz, żeby Twoje Dziecko uczyło się poprzez zabawę,

miało możliwość poszerzania horyzontów w przyjaznej, domowej atmosferze,

biorąc udział w szerokiej gamie zajęć dodatkowych,

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ!

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zadzwoń: 883 22 71 00

Strefa rodzica

By zalogować się do strefy Rodzica, proszę kliknąć na obrazek poniżej:

logo-obecnosci_kolor

 

Zapisy

Jak zapisać dziecko do przedszkola? Poniżej 3 kroki wyjaśniające proces zapisu dziecka do przedszkola. Po otrzymaniu karty zgłoszeniowej i wpłaty automatycznie Twoje zgłoszenie zostaje umieszczone na liście osób przyjętych.

 • 1. Zapoznaj się
  z informacjami

  Zawartymi na stronie
  www.lesnachatka.com

 • 2. Odwiedź
  placówkę

  Odwiedź naszą placówkę, dowiesz się więcej, poznasz kadrę. Otrzymasz wzór umowy.

 • 3. Przystąp do rekrutacji

  Wypełnij kartę zgłoszeniową lub deklarację o kontynuowaniu i wpłać opłatę rekrutacyjną.

Cennik

Cennik

Dziecko:
Wiek: 2,5 – 6 lat

ico-child

Pakiet Płotka
690 PLN *

Pakiet Delfin
850 PLN *

Pakiet Rekin
1050 PLN **

Nie pobieramy wpisowego!

Czesne płacimy z miesięcznym wyprzedzeniem, tzn. do 3 września opłacamy pobyt dziecka za październik. We wrześniu dodatkowo opłacamy ubezpieczenie na cały rok oraz kupujemy podręczniki.

* – W cenie wybrane zajęcia dodatkowe, spotkania z Rodzicami, oraz wszelkie imprezy okolicznościowe.
** – W cenie wybrane zajęcia dodatkowe, spotkania oraz wszelkie imprezy okolicznościowe.

Dodatkowy koszt stanowi wyżywienie – 11,50 PLN na dzień.

Możliwa opieka całodobowa

Edukacja

W celu realizacji podstawy programowej MEN korzystamy z programu Iwony Brody „Od przedszkolaka do pierwszaka” wyd. WSiP. Karty pracy do realizacji podstawy programowej to „Przygoda z Uśmiechem” wyd. WSiP.
W naszym przedszkolu realizujemy programy wspomagające. Są to: ” Klucz do uczenia się” Galina Dolya według Lwa Wygotskiego, program do nauki globalnego czytania według metody Glenna Domana.

Matematyka

Codziennie w ramach realizacji podstawy programowej MEN dzieci przeliczają, poznają figury geometryczne czy następstwo czasu. W naszym Przedszkolu dodatkowo proponujemy dzieciom poranne zabawy matematyczne rozszerzające program podstawowy. Jest to również czas na indywidualną pracę z małym dzieckiem, które często podczas wykonywania zadań w grupie czuje się zagubione.

Zajęcia ruchowe - nauka pływania na basenie

Nasza placówka współpracuje ze szkołą pływacką Baby Swiming, która zapewnia naukę pływania dla najmłodszych dzieci na małym basenie na Olimpii w Poznaniu.

Muzyka

Muzyka powinna być obecna w życiu dziecka. Nie tylko w wykonaniu dzieci, ale także muzyka klasyczna. Kluczem do świata muzyki jest metoda ilustracji muzycznej Batti Strauss, którą proponujemy dzieciom w naszym przedszkolu.

Rytmika

Prowadzona z pasją przez panią Kasię, która stosuje nowoczesną technikę instrumentalną polegającą na tworzeniu muzyki poprzez zabawę z Bum – bum rurkami.

Szachy

Zajęcia kształcące myślenie logiczne, zdolność przewidywania i pamięć, proponujemy je dzieciom, które skończyły 4 lata.

Gimnastyka korekcyjno – kompenscyjna

Zajęcia prowadzone przez specjalistę, który przede wszystkim obserwuje i koryguje ewentualne wady postawy.

Taniec współczesny

Uwielbiana przez dzieci pani Agnieszka nauczy tańczyć Chiwawę. Wykorzystując metodę Batti Strauss, wprowadza w świat dziecka muzykę klasyczną, przy której dzieci ruchem ilustrują opowieść.

Klub Młodego Naukowca

Tutaj możesz doświadczyć działania czterech żywiołów. Poznasz zasady fizyki i biologii. Odpowiemy na pytania, dlaczego świeci światło, skąd bierze się woda, co jest potrzebne, aby palił się ogień oraz wiele innych dziecięcych pyta n pobudzających ciekawość w poznawaniu świata.

Zajęcia manualne

Nauka i ćwiczenia paluszkowe poprzez zabawę z wykorzystaniem różnych pomocy.

Judo

Zajęcia z trenerem z Akademii Judo w Poznaniu odbywają się na terenie |Przedszkola. Trzeba szybko i dokładnie wykonać zadanie. Dzieci po treningu są spocone, ale szczęśliwe.

Koncerty pro sinfoniki

Nasze Przedszkole wspłółpracuje z Filharmonią poznańską w celu organizowania spotkań z prawdziwymi muzykami. Co drugi miesiąc w naszej placówce odbywa się tematyczny koncert w wykonaniu muzyków z Filharminii poznańskiej.

Zabawy logiczne

Gry i zabawy logiczne pokazujące, co było wcześniej lub co należy zrobić w określonej sytuacji. Na tych zajęciach proponujemy dzieciom szereg gier, klocków i układanek skłaniających w sposób ciekawy i kolorowy do rozwiązywania zagadek umysłowych..

Piłka nożna

W okresie wiosenno – letnim, kiedy pogoda na to pozwala, dzieci mogą odbywać trening gry w piłkę nożną.

Logopedia

Zajęcia grupowe z wykwalifikowanym logopedą ćwiczące buzię i język. Dzieci są pod stałą opieką specjalisty.

Majsterkowanie

Zajęcia twórcze z wykorzystaniem narzędzi do majsterkowania proponujemy dzieciom od lat 4. Podczas takich zajęć powstało łóżeczko dla lalek, samochód czy stajenka.

Kółko teatralne Mała Scena

Zabawa w teatr kształci dziecięcą wyobraźnię, uczy emisji głosu, dykcji i ćwiczy pamięć słuchową.

Język angielski

Uwielbiane przez dzieci codzienne zajęcia dające stały kontakt z obcym językiem po to, aby przestał być odczuwany jako obcy. Prowadzony przez nauczyciela anglistę, mówiącego do dzieci tylko w język angielskim.

Zajęcia z plastyki twórczej

Popołudniowe zajęcia dla chętnych dzieci. Wykorzystujemy różne techniki plastyczne, np. malowanie woskiem, lepienie z gliny, odlewy gipsowe, wykorzystywanie surowców wtórnych.

Zajęcia kulinarne Mistrz Kuchni

Tradycją naszego Przedszkola są czwartkowe zajęcia kulinarne, podczas których nie tylko pieczemy bułeczki drożdżowe, pizze czy rogale Marcińskie, ale także dowiadujemy się jak wyglądają różne mąki, kasze, makarony, co to jest przyprawa, koktajl czy mus owocowy. Smakujemy różne pyszne i proste potrawy ucząc się nowych smaków. Nakrywamy do stoły i posługujemy się sztućcami.

Placówka partnerska Powszechnej Dwujęzyczności

img-placowka-patronacka

 • Codzienna nauka języka angielskiego

 • Wprowadzanie słownictwa do codziennych czynności

 • Nauka języka wspomagana słuchaniem piosenek oraz wierszyków

„Klucz do uczenia się”

Technologia rozwoju dzieci
logo_klucz

Kadra

 •  
  Danuta Strzesak
  Dyrektor przedszkola, Opiekunka grupy- Dzielni odkrywcy

  Pogoda ducha i życiowy optymizm to jej nieodłączne dobre duszki.

  Ma 20-letnią praktykę w pracy z dziećmi, studia pedagogiczne dzienne i podyplomowe z oligofrenopedagogiki, wiele kursów specjalistycznych,takich jak: Kinezjologia edukacyjna „Brain Gym” Metody dr P. i G. Dennison, Ruch rozwijający Weroniki Sherborn.

 •  
  Ciocia Ela
  Opiekunka grupy Małych Podróżników

  Ciocia Ela jest osobą pogodną i uśmiechniętą. Swoim uśmiechem zaraża wszystkich dookoła. Kocha pracę z dziećmi, jest pedagogiem z wykształcenia i zamiłowania. Pragnie w sposób interesujący umożliwiać dzieciom odkrywanie świata i dba o efektywność prowadzonych zajęć.

 •  
  Ciocia Agata
  Opiekunka grupy Polnych Skrzatów

  Młoda, twórcza, pełna zapału, zawsze uśmiechnięta. Ukończyła studia z Wychowania Przedszkolnego z metodyką nauczania języka angielskiego. Chętnie organizuje dzieciom ciekawe zajęcia z języka angielskiego w ramach Programu Powszechnej Dwujęzyczności.

 •  
  Ciocia Luiza
  Opiekunka grupy Leśnych Elfów

  Ciocię Luizę cechuje spokój i łagodność, a także zamiłowanie do świata uporządkowanego. Daje dzieciom poczucie bezpieczeństwa, ładu oraz sympatii jaką darzy każde dziecko. Dusza artysty pozwala na tworzenie z dziećmi wspaniałych, kreatywnych prac plastycznych, rozwijających wyobraźnię oraz małą motorykę.

 •  
  Ciocia Marta
  II Opiekunka grupy- Dzielni Odkrywcy

  Ciocia Marta jest mistrzynią organizacji. Jest zmienniczką cioci Danusi w grupie Dzielnych Odkrywców. Ukończyła specjalistyczny kurs z Sensoplastyki, którą dzieci uwielbiają. Prowadzi zajęcia z robotyki dla dzieci.

 •  
  Ciocia Ewelinka
  Pomoc Przedszkolna

  Z twarzy Cioci Ewelinki nigdy nie schodzi uśmiech, dzięki czemu każde dziecko chętnie idzie rano do swojej sali.

 •  
  Ciocia Iza
  Pomoc Przedszkolna

  Ciocia Iza codziennie dba o to, żeby dzieci miały czyste rączki i buzie. Pomaga przy jedzeniu posiłków oraz gdy dzieci robią prace plastyczne.

 •  
  Ciocia Magda
  Opiekunka grupy Małych Podróżników

  Ciocia Magda jest oazą spokoju. Istotne dla niej jest indywidualne podejście do każdego dziecka i odkrywanie jego możliwości.Ukończyła studia wyższe pedagogiczne oraz podyplomowe w zakresie edukacji elementarnej.

kontakt

ADRES

ul. Zacisze 22
62-070 Zakrzewo

e-mail

telefon

Biuro: 883 22 71 00
Pomoc Przedszkolna: 881 22 41 00
Dyrektor Przedszkola: 604 70 89 70

konto i NIP

Nr konta:
78 1090 1346 0000 0001 1042 9905
NIP: 554 162 17 91